Skocz do zawartości

sieciowe ustawienia kamery


Recommended Posts

Witajcie. szukam odpowiedzi na dwa pytania.
Zaczynam zabawę z kamerkami IP.

Mieszkam w fajnym miejscu (na południu ES),  i chciałbym móc pokazywać obraz z mojej okolicy.
Mam zainstalowaną kamerę, (jakiś starszy model), adres w no-ip: pkristina.ddns.net
Mam do niej dostęp z poziomu swojego komputera po sieci domowej oraz poprzez aplikację CamViews. Widzę kamerę w sieci LTE. 
A jednak mój brat jej nie widzi ze swojej przeglądarki w komputerze.w PL.
Dlaczego, gdy w Polsce brat chce wejść na stronę kamery to przeglądarka pokazuje mu że taka strona nie istnieje? brakuje mu czegoś? router blokuje port?
kamera jest na standardowym porcie 80.

Drugie pytanie, jaką kamerkę zakupić by móc swobodnie pokazywać okolicę, która miała by korzystny stosunek jakości do ceny. Oraz bezproblemowe udostępnianie w każdej przeglądarce internetowej.
pozdawiam ze słonecznej Hiszpanii.

IMG_5944.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Adres pkristina.ddns.net pinguje się z Polski, ale strona się nie otwiera. 

Nie określiłeś jak chcesz wyświetlać obraz z kamery. Czy ma to być zwykły JPG czy przekaz strumieniowy. Do tego drugiego polecam kamerę DH-IPC-HFW4239T-ASE-NI-0360B oraz puszczenie strumienia przez jakiś portal np. worldcam.live. Z kamery do portalu leci jeden strumień RTSP a następnie z portalu jest rozprowadzany do wszystkich aktualnie oglądających w formacie jaki ich przeglądarka obsługuje. Obecnie głównie HLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiem już z portalu Elektroda, że winne są porty w moim routerze Huawei.
Póki co nie umiem ich otworzyć, pomimo że wiele razy próbowałem.  wysłałem nawet zapytanie do No-Ip, zobaczymy co mi doradzą.
Narazie udało mi się stworzyć stream za pomocą VLC, i przekaz jest widoczny.
 

Co do jakości, chciałbym by był to przekaz strumieniowy, w bo łącze na to pozwala, wiec chyba nie powinno być problemu.

Jak pisałem... uczę się dopiero, więc za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.
 

Wrzuciłem na portal link do kamery, zobaczymy parę dni jak to pochodzi,.
Docelowo będę chciał kupić jakąś obrotową ale bez możliwości sterowania, żeby panorama sama się przestawiała,
Mam możliwość też wyniesienia na dach więc tego też spróbuję.

img-6107_2.thumb.jpg.5d044ae5ab7631f5cd0a0da28045898b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 year later...

Witam ponownie, wróciłem do punktu wyjścia. 
kamera przestała odpowiadać i byłem zmuszony ją zmienić. 
Kupiłem taką jak poniżej, ale chyba to nie był dobry wybór, bo od kilku dni nie radzę sobie z zainstalowaniem jej na No-IP.
W aplikacji dedykowanej kamera jest widoczna, zarówno w sieci domowej jak i będąc w poza, na GSM/LTE. 
Ktoś się orientuje, jak sobie poradzić?  
Albo może wskazać np. inną kamerkę z tego przedziału cenowego(35-40€) na Amazon, którą powinienem kupić do dalszego przesyłania widoku?
https://www.amazon.es/gp/product/B08FHPXFDF/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Pozdrawiam Gregor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...