Skocz do zawartości

Jaką niedrogą kamerę polecacie zewnętrzną z wifi?


Recommended Posts

Cześć chciałbym udostępnić obraz z karmnika live w sieci poprzez Youtube z poidełka dla ptaków. Zależy mi na kamerze zewnętrznej z wifi, która umożliwiałaby w prosty sposób odpalenie transmisji live np. na Youtube. Co możecie polecić? z podczerwienią z widokiem nocnym może być w nocy widok czarno-biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

niekoneicznie musi to być transmisja przez Youtube. W sumie to nawet lepiej by było, gdyby to była kamera IP z możliwością udostępnienia z niej obrazu bezpośrednio w sieci i wrzucenia na stronę internetową bez konieczności logowania dla wszystkich odwiedzających stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 months later...

Dawno tutaj nie zaglądałem, więc pewnie temat już nieaktualny. W zasadzie każda kamera IP z Wi-Fi będzie OK.

Niektóre nowe kamery posiadają wbudowaną możliwość wysyłania strumienia RTMP do platform strumieniujących np. nowe kamery firmy Dahua:

https://dahuawiki.com/Remote_Access/LiveStream_RTMP_to_YouTube

Jeśli kamera nie ma takiej możliwości to należy skorzystać z pośrednika pomiędzy kamerą a YouTube, który skonwertuje w locie format RTSP do RTMP. Może to być program OBS zainstalowany na komputerze w lokalnej sieci (musi być włączony przez całą dobę) lub portal internetowy np. nasz worldcam.live.

W przypadku worldcam.live sam decydujesz, czy transmisja ma być tylko na stronie czy też dodatkowo na YouTube.

Z tańszych kamer Wi-Fi mogę polecić firmę Reolink. Jednak one w przeciwieństwie do Dahua wymagają pośrednika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...