Skocz do zawartości
mm

Varkala - chillout na klifie

Recommended Posts

Varkala to niewielka miejscowość, znajdująca się w południowych Indiach, w stanie Kerala. Choć należy do popularnych miejsc odwiedzanych głównie przez "backpackersów" to jednak ich ilość jest zdecydowanie mniejsza od tłumów przebywających każdego roku nad polskim morzem. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i chwilę relaksu, zwłaszcza jeśli zdecydowaliśmy się zwiedzać większą cześć Indii, tak głośnych i nieokiełznanych. Dzień można rozpocząć od porannej jogi bądź filiżanki gorącej i aromatycznej kawy w jednej z wielu restauracji na krawędzi klifu. Jednocześnie w tle słuchając spokojną, chilloutową muzykę możemy podziwiać wschodzące słońce.

3.jpg

23.jpg

Wieczorami plaża zapełnia się okolicznymi mieszkańcami, którzy przychodzą tutaj odpocząć od skwaru panującego w ciągu dnia. Niektórzy stoją tylko podziwiając ogromne fale oceanu, inni z nimi walczą, grają i bawią się na setki sposobów.

8.jpg

17.jpg

14.jpg

Kilka kroków wzdłuż plaży doprowadzi nas do rybackich wiosek, w których możemy obserwować pracujących rybaków, przygotowujących sieci do następnych połowów.

20.jpg

Do Varkalli najłatwiej dojechać z pobliskiego miasta Thiruvananthapuram, do którego zaś możemy dotrzeć z każdego dużego miasta pociągiem bądź lokalnymi liniami lotniczymi.

Więcej zdjęć z Varkali:

http://mariuszguc.com/2011/01/10/varkala/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie nie stać na wyjazd nad morze czy w góry w kraju a co dopiero na wyjazd w takie piękne miejsca.... mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wyjechać chociażby na kilka dni w takie cudowne miejsce jak to.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×