Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cztery dni spokojnie wystarczą, aby zobaczyć wszystkie popularne atrakcje Londynu. Polecam zajrzenie na wikitravel:

http://wikitravel.org/pl/Londyn

Zdecydowanie Diabelski Młyn. Podczas obrotu można podziwiać z góry panoramę Londynu. Warto zarezerwować wcześniej bilet przez Internet, 2 funty taniej :)

Po drugiej stronie Tamizy znajduje się słynny Big Ben. Moim zdaniem lepiej wygląda na zdjęciach niż w rzeczywistości, przynajmniej na mnie nie zrobił szczególnego wrażenia. Warto jednak zobaczyć, aby wyrobić sobie własną opinię.

London Tower Bridge - zwodzony most na Tamizie. Na pewno widziałaś go setki razy na filmach :) Tym razem masz okazję przejść się po nim na żywo.

Muzeum Figur Woskowych :) Ciekawe i również tutaj można zaoszczędzić. Przed zamknięciem bilety są o połowę tańsze.

Poza tym parki, place itd.. Najbardziej jednak lubię spacery po centrum bez konkretnego celu. Możesz wtedy obserwować codziennie życie ludzie, z których spora cześć pochodzi z dalekich zakątków świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Warto też przejść się do Tower of London - można poczuć konkretny "powiew historii" :). No i Tate Modern - jeśli ktoś lubi sztukę współczesną. NA mnie akurat Big Ben zrobił wieksze wrażenie, niż na zdjęciach - na żadnym ze zdjęć wcześniej nie widziałam, że ta wieża skłąda się z setek maleńkich szybek! A co do pytania o londyńczyków: eeeee... no nie wiem... ja tam nie zauważyłam, żeby wszyscy mówili "love" i się głupio uśmiechali...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Po pierwsze

Pałac Buckingham Tower of London czasem nazywana Londyńska Tower Muzeum Brytyjskie Opactwo Westminsterskie Pałac Westminsterski National Gallery - galeria sztuki w Londynie Royal Albert Hall Tate Modern Natural History Museum St. Paul’s Cathedral - Katedra św. Pawła

Polecam Roast Restaurant - mozna wypić kawę równiez na wynos) i zjeść bacon roll - bułkę z jajkiem sadzonym i bekonem.W wersji wegetariańskiej , bekon zastąpiony jest warzywno-ziołową "kiełbaską". Dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 7 months later...

Jeżeli jedziesz samochodem to polecam jechać do Alton Tower, byłam tam jedną całą dobę, a mogłabym spędzić dosłownie cały tydzień, Dawno się tak nie wybawiłam. Pooglądajcie sobie filmiki na youtube, chociaż one i tak nie oddają tych wrażeń ;)

Ostatnio zamówiłam sobie kalendarz trójdzielny na którym mam widoki na Anglię i m.in. Alton Tower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 5 months later...

Cztery dni spokojnie wystarczą, aby zobaczyć wszystkie popularne atrakcje Londynu. Polecam zajrzenie na wikitravel:

http://wikitravel.org/pl/Londyn

Zdecydowanie Diabelski Młyn. Podczas obrotu można podziwiać z góry panoramę Londynu. Warto zarezerwować wcześniej bilet przez Internet, 2 funty taniej smile.gif

Po drugiej stronie Tamizy znajduje się słynny Big Ben. Moim zdaniem lepiej wygląda na zdjęciach niż w rzeczywistości, przynajmniej na mnie nie zrobił szczególnego wrażenia. Warto jednak zobaczyć, aby wyrobić sobie własną opinię.

London Tower Bridge - zwodzony most na Tamizie. Na pewno widziałaś go setki razy na filmach smile.gif Tym razem masz okazję przejść się po nim na żywo.

Muzeum Figur Woskowych smile.gif Ciekawe i również tutaj można zaoszczędzić. Przed zamknięciem bilety są o połowę tańsze.

Poza tym parki, place itd.. Najbardziej jednak lubię spacery po centrum bez konkretnego celu. Możesz wtedy obserwować codziennie życie ludzie, z których spora cześć pochodzi z dalekich zakątków świata.

O! mi też się przyda, bo niebawem się wybieram tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...